Atrakcje turystyczne Gdańska. Co warto zobaczyć?

Gdańsk to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Przez cały rok przyjeżdża do niego wielu turystów z całego świata. Jest to związane z tym, że poza bardzo ciekawą historią, dostępem do morza i wieloma ciekawymi zabytkami architektonicznymi i kulturalnymi, Gdańsk gwarantuje przyjeżdżającym do niego turystom również wiele innych atrakcji do odkrycia. Od zabytkowego Starego Miasta po muzea i galerie – każdy znajdzie tu coś dla siebie. W naszym artykule opisujemy najważniejsze atrakcje turystyczne w Gdańsku, które każdy turysta powinien przynajmniej rozważyć do odwiedzenia.

Odkrywanie historycznego Starego Miasta w Gdańsku

Historyczne Stare Miasto w Gdańsku jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta. Historia starego miasta rozpoczęła się w XIII wieku. Miejsce to kiedyś było ważnym portem handlowym. Dziś jest siedzibą wielu historycznych budynków, w tym Ratusza Głównego Miasta, Kościoła Mariackiego i Złotej Bramy. Wszystkie te budynki są dostępne dla turystów, którzy mogą je zwiedzać i poznawać ich ciekawe historie.. Na Starym Mieście znajduje się również wiele ciekawych sklepów oraz klimatycznych kawiarni i restauracji, w których można odpocząć po długim dniu zwiedzania miasta.

Gdańskie muzea i galerie

W Gdańsku znajduje się bardzo dużo ciekawych muzeów i galerii, które oferują zwiedzającym wgląd w historię i kulturę miasta. Więcej na ich temat opowiedział nam nasz rozmówca, pracownik hotelu Amber w Gdańsk-Wrzeszcz:

Jednym z najpopularniejszych muzeów w Gdańsku jest Narodowe Muzeum Morskie. Można w nim zobaczyć eksponaty związane z historią polskiej żeglugi i nawigacji. Bardzo częstym celem podróży turystów w Gdańsku jest też Muzeum Narodowe w Gdańsku.  Można w nim podziwiać sztukę z różnych okresów w historii Polski i nie tylko. Innym wartym odwiedzenia miejscem jest Narodowe Muzeum Sztuki Współczesnej. Prezentowane są w nim prace współczesnych polskich artystów.

W mieście warte odwiedzenia na pewno są także Muzeum Bursztynu, Muzeum Poczty Polskiej, Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskie Centrum Solidarności. Żeby umożliwić sobie dokładne obejrzenie wszystkich muzeów i galerii w Gdańsku, trzeba najpierw oczywiście wybrać odpowiednie noclegi w Gdańsku, które sprawią, że będzie się mogło szybko dostać do wybranego miejsca.

Spływ łodzią po Motławie

Jednym z najlepszych sposobów na obejrzenia Gdańska jest wycieczka łodzią po Motławie. Rzeka przepływa przez serce Gdańska i oferuje wspaniałe widoki na obie strony miasta. Turyści mogą wybrać się na spokojną przejażdżkę łodzią po rzece lub wziąć udział w jednym z wielu zorganizowanych rejsów, które odpływają z różnych punktów wzdłuż brzegu rzeki. Rejsy te oferują zwiedzającym możliwość zobaczenia z nieco innej perspektywy niektórych z najbardziej znanych zabytków Gdańska.