Od motyli w brzuchu do szczęścia aż po grób

Miłość przybiera różne oblicza. Można nią darzyć niejedną osobę. Ale relacja dwojga osób jest na tyle wyjątkowa, że zasługuje na jej przypieczętowanie. Ślub powinien być należycie świętowany. Pary młode oczekują, że to będzie ich dzień. Nic dziwnego, przecież płacą i wymagają. Muszą jednak częściowo wychodzić naprzeciw oczekiwaniom rodziny. Jednakże coraz śmielej podchodzi się do tematu. Niejedno polskie wesele przestaje być sztampowe, nadmuchane. Nie musi lać się na nim wódka, czy czekolada z sufitu. Zatem, jakie musi być żeby Para Młoda czuła, że to ich dzień?

Przygotowania do wielkiego dnia

Nieraz rodzina narzeczonych narzuca im zbyt dużą presję. Zapraszanie ogromnej ilości gości, przymus organizacji wielu atrakcji. Taki przesyt może nie tylko przytłoczyć. Może także sprawić, że Para Młoda nie będzie cieszyć się na nadchodzący dzień. Poza tym, że goście mają się dobrze bawić, nie należy zapominać o kluczowym. Oto Para Młoda doświadczy momentu wzruszającego. Oznacza to także prawdopodobne pojawienie się stresu. Aby uniknąć nerwowych sytuacji, staraj się planować z wyprzedzeniem. Nie czekaj do ostatniego momentu aż zakupisz kwiaty. Zadbaj także o siebie. Nie chodzi o pójście do kosmetyczki. W tej gonitwie usiądź wygodnie w fotelu i przeczytaj dobrą książkę. Udaj się ze swoją drugą połówką na spacer. Znajdźcie chwile dla siebie. Nie ma potrzeby uszczęśliwiania wszystkich naokoło. Gdy Wy będziecie pielęgnować swoją relację, to inni dostrzegą, że jej potrzebujecie. Zamknij oczy i wyobraź sobie, jakby miało wyglądać Twoje wymarzone wesele.

Jak zorganizować wieczór pełen wrażeń?

Najpierw termin. Na rok przed nim rozpocznij organizację. Zadecydujcie, czy chcecie mieć ślub cywilny, czy kościelny. W tym celu należy wybrać się do urzędu cywilnego lub kancelarii parafialnej. W urzędzie można zgłosić wolę zawarcia związku małżeńskiego w nieprzekraczalnym terminie. Dokonuje się tego najpóźniej 31 dni przed ceremonią. Z kolei, najwcześniej na 6 miesięcy.

Organizacja krok po kroku

Tych kilka pozycji powinno zostać odhaczone już na 7 do 9 tygodni przed uroczystością. Sprawdź naszą listę i zobacz, czy już możesz uznać każdy punkt za załatwiony:
• Muzyka – zatrudnij zespół, wokalistę lub DJ-a. Postaraj się mniej więcej określić preferencje gości;
• Dekoracje – z pewnością, przydadzą się te kwiatowe. Udekorowany powinien być pojazd, czy sala ze stołami. Panna Młoda potrzebuje mieć bukiet;
• Tort – degustacja może być dobrym pomysłem;
• Fotograf – pomyśl, czy chcesz jedynie mieć wykonaną sesję, czy może spodziewasz się zdjęć w trakcie ceremonii;
• Catering – zdobądź informacje na temat alergenów oraz preferencji gości;
• Inne usługi – tj. transport, nocleg. Należy uwzględnić przejazd gości z kościoła/urzędu stanu cywilnego do domu weselnego. Para Młoda może wybrać pojazd, jaki sobie życzy. Gdy już dojdzie to tego pamiętnego dnia, to odpowiednio świętuj swoją miłość. Nic tak nie uskrzydla, jak ona.