Etapy związku pomiędzy kochającymi się ludźmi

Każdy związek dwojga ludzi, musi przejść pewne etapy, aby móc powiedzieć, że jest on trwały i prawdopodobnie na długie lata. Zachowanie świadomości i rozwagi podczas każdego z nich, zapewnia znacznie lepsze patrzenie na ogólną sytuację, a także komunikację pomiędzy zakochanymi.

Zauroczenie

Zupełnie pierwszym etapem większości związków, jest oczywiście zauroczenie. To moment, gdy dwie osoby zaczynają się sobie podobać i zabiegać o swoje względy. Należy pamiętać, że w tym czasie każdy z nas pragnie wypaść jak najlepiej i stara się zrobić możliwie jak najlepsze wrażenie na drugiej osobie. Może to powodować, że obraz drugiej osoby nie będzie prawdziwy, dlatego dobrze jest mieć to na uwadze budując z taką osobą trwały związek. Wszelkie starania, takie jak częste komplementy i nieoczekiwane prezenty, to szczególny element, który charakteryzuje związek pomiędzy dwojgiem osób na tym etapie.

Początki związku

W pierwszych miesiącach nowego związku, każdej z osób towarzyszy przyjemne uczucie, nazywane motylkami w brzuchu. Miłość, może także powodować na tym etapie pewne niejasne sytuacje, w których jednak partnerze są w stanie wiele sobie wybaczyć. Najczęściej związek polega na tym etapie na spotykaniu się ze sobą w formie randek. Każde spotkanie to na przykład wyjście na kolacje lub do kina i na spacer, dlatego związek wydaje się być bardzo przyjemny i prosperujący. Jednak, należy pamiętać, że przechodząc w przyszłości na kolejne etapy naszego związku, takie ciągłe randki nie będą już nasza codziennością. Dlatego też, zamiast się martwić i przejmować tym co przyjdzie później, należy na tym etapie korzystać ze wszystkich możliwości i jak najwięcej ze sobą rozmawiać. Dzięki temu stwarza się szansę na dokładne poznanie i jednocześnie zastanowienie się nad wspólną przyszłością i dopasowaniem do siebie. Zlekceważenie ważnych rozmów i skupienie się wyłącznie na rozrywce już na tym etapie związku niekoniecznie dobrze wróży i może przynieść bardzo przykre konsekwencje w przyszłości, gdy już wiele rzeczy będzie nas łączyć.

Wspólne mieszkanie i rodzina

Związki, których miłość rozkwitła, często decydują się po pewnym czasie na kolejny etap, jaki jest wspólne mieszkanie i wesele. Wspólna codzienność pod jednym dachem, weryfikuje wiele par, ponieważ brak dobrej komunikacji i dobrej organizacji oraz podziału obowiązków domowych, mogą prowadzić do poważnych kłótni i nieporozumień. Warto także dbać o uczucie, które z powodu codziennych obowiązków i konieczności zrzucenia masek, może się szybko wypalić. Dopiero po wspólnym zamieszkaniu, wychodzi prawdziwa twarz i zachowanie każdego z partnerów i jeśli okażą się oni dobrze dopasowani, decydują się na ślub i założenie rodziny. To również jest ogromny sprawdzian dla uczucia i porozumienia pomiędzy partnerami, których wizje na przyszłość nie zawsze są ze sobą zgodne. Największą wartość w związku na późniejszych etapach ma przede wszystkim szacunek do drugiej osoby. Dzięki zachowaniu szacunku do siebie nawzajem, każdy problem i komplikacje życiowe będą znacznie łatwiejsze do przezwyciężenia i rozwiązania w odpowiedni sposób.