Czego wystrzegać się urządzając ślub i wesele?

scottwebb / Pixabay

Jednym silniejszych uczuć, które pcha naszą egzystencję do przodu, jest miłość. Tym samym wiążemy się w pary i zakładamy rodziny. Wiążą się z tym określone zwyczaje i postępowania. Wszystko to wydaje się oczywiste, że po zaręczynach przystępujemy do inicjowania ślubu. Tutaj czyha na nas jednak szereg pułapek, które mogą wpłynąć dość negatywnie na to jakże ważne dla dwojga kochających się osób wydarzenie. Nie jest o to jakoś specjalnie trudno, bo każdy chce, by był to wyjątkowy dzień, a to łatwo może doprowadzić do przesady lub też większych pomyłek. Stąd też w niniejszym tekście postaramy się wskazać kilka istotnych czynników, na jakie należy uważać, organizując ślub i wesele.

Moc tradycji

Coraz częściej rodzina i tradycja ustępują duch nowoczesnym trendom. Nie zawsze się to sprawdza, a uroczystości ślubne są tego najlepszym przykładem. Zamiast ślepo podążać za modą lepiej przychylnym okiem spojrzeć na zwyczaje, którym hołdowali nasi dziadkowie i rodzice. Dziś często można spotkać się z wysyłaniem zaproszeń na uroczystości ślubne w formie maili. Czy jednak jest to dobre i stosowne? Raczej nie. Tradycyjne i eleganckie zaproszenia są zawsze w cenie i do tego są oznaką szacunku dla gości.

Nadmiar inspiracji

Powszechny dostęp do wielu mediów tradycyjnych i internetowych może doprowadzić do przesytu lub nawet kiczowatych stylizacji. Ostatnio w trendach dużym wzięciem cieszą się choćby inspiracje Hiszpanią czy rustykalizmami, co wygląda dobrze przy zachowaniu harmonii. Sami zdobiąc salę pozbawiani autokrytycyzmu, możemy doprowadzić mało ciekawych połączeń. Warto zatem zostawić to specjalistom od dekoracji, którzy nawet nowe trendy potrafią sprzedać ze smakiem.

Nie samym internetem żyje człowiek

Gorączka zakupowa i tempo przygotowań w połączeniu z niewiedzą doprowadzić do licznych pomyłek. Tutaj nie powinno mieć miejsca na żadne improwizacje. Przyszłe małżeństwo nawet jeśli na co dzień ochoczo oddaje się zakupom w sieci to przy ślubnych zakupach, warto się ograniczyć. Na pewno niewskazane są zakupy na ten czas przedmiotów, które wymagają mierzenia. Stąd też suknie, garnitury i przede wszystkim obrączki kupmy stacjonarnie. Ograniczy to stres i niepotrzebne komplikacje z ewentualnymi zwrotami. Nie da się bowiem tak łatwo zastąpić kontaktu ze sprzedawcą i jego cennymi wskazówkami.

Zgubny wpływ imprez branżowych

Niezwykle dużą popularnością cieszą się urządzane bardzo regularnie najróżniejsze targi ślubne, które przyciągają uwagę nie tylko sprzedawców, wykonawców i hurtowników. Na takich targach jest sporo stoisk kuszących atrakcyjnymi ofertami i niskimi cenami. Nie zawsze dajemy się namówić na najlepsze oferty, a jedynie tym agresywnym marketingiem. Dopiero po ochłonięciu w domu zdajemy sobie sprawę, że podpisaliśmy niekorzystną umowę. Goszcząc na tego rodzaju imprezach, nigdy nie parafujmy tam umów! Powinny być dla nas tylko możliwością porównania ofert i poszukiwanie ewentualnych inspiracji.

Mamy nadzieje, że ta garść wskazówek uczyni planowanie ślubu o wiele przyjemniejszym.