Film pod tytułem 5 element

mohamed_hassan / Pixabay

W filmie (1997 rok produkcji) występuje brawurowa obsada z Bruce’em Willisem, Gary Oldmanem, Milla Jovovich, Ian Holm, Luke Perry i wieloma innymi sławnymi aktorami. 5 element to ciekawy film, pełen ciekawych zwrotów akcji, wypełniony również wspaniałym kreacjami aktorów.

Film pod tytułem 5 element – informacje

Film ten opowiada o nieziemskiej istocie, która powraca za 300 lat na Ziemię, by uchronić ludzkość przed zagładą. Jednak ginie ona, gdy leci na ziemię, jedynie fragment ręki pozostaje z jej postury. Jednak nowoczesny sprzęt pomaga zupełnie odtworzyć jej wygląd.

5 element, tak zostaje nazwana boska istota, która chce uchronić świat przed zagładą, pomaga jej w tym Dallas, żołnierz, wysłany przez rząd.

W filmie pojawiają się również źli przeciwnicy, którzy chcą za wszelką cenę zdobyć kamienie, które służą ochronie ludzkości.

Kamienie są schowane przez 5 element, czyli Lilu, przekazuje ona kamienie Divie Plavlagunie. Diva przylatuje na planetę, tam daje wielki koncert.

Podczas koncertu Lilu zostaje na pokojach, tam probuje odzyskać kamienie, które są w skrzynce. Skrzynkę przejmuje Zorg, który jest tu przeciwny ochronieniu planety Ziemia, współpracuje z Cieniem, który wysyła sygnał ze złej planety. Skrzynka z kamieniami jest pusta i Zorg nie może przekazać kamieni Cieniowi.

Kamienie zostają schowane w kosmicie, który umiera, a Dallas dowiaduje się od niej o tym i wyciąga je z kosmity.

Pod kontrolą ma te rozmowy rząd, który chce za wszelką cenę zrobić wszystko, by uchronić ludzkość przed zagładą.

Lilu na koniec zostaje ranna, Zorg strzela do niej, jednak ona to przeżyje. Dallas ją wyciąga z szybu wentylacyjnego.

Wszyscy uciekają Ksiądz, Dallas oraz pomocnik księdza i śpiewak prowadzący show.

Trafiają do piramidy, gdzie muszą rozstawić magicznie kamienie. Kamienie są otwarte przy pomocy ognia, ziemi, wody i wiatru, w połączeniu z miłością Lilu I Dallasa, Lilu niszczy kometę zmieżającą ku ziemi.

Planeta zostaje niezniszczona, wszystko wraca do normy.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że film 5 element, choć już jest dawno znany i popularny, to ma świetną obsadę aktorów, jest interesująco nagrany. Pokazuje, jak ludzie sobie wyobrażają życie w czasach, gdy pojawią się inne istnienia, z innych planet.