Sofy ogrodowe na tarasie w bloku

Mieszkając w bloku również można urządzić wygodny, przyjazny dla oka kącik na zewnątrz! Mieszkania, które dysponują nawet niewielkim tarasem, wystarczy tylko odpowiednio umeblować, aby dostarczyć domownikom komfortowej przestrzeni do wypoczynku na świeżym powietrzu. Jakie meble ogrodowe wybrać do tak specyficznych miejskich warunków?

Niewielkie rozmiary – idealne na małe tarasy

Tarasy w blokach zazwyczaj mają ograniczone rozmiary, co wynika z konieczności ich budowy na małych ogródkach przynależnych do mieszkania na parterze. Bywają również miejskie tarasy dachowe lub te w apartamentowcach – z reguły jednak ich przestrzeń nie jest zbyt duża, dlatego trzeba rozsądnie ją zagospodarować. Zazwyczaj urządzając swój taras w bloku trzeba ograniczyć miejsca siedzące do trzech lub czterech – aby zmieściły się one wygodnie na przestrzeni tarasu. Dobrym wyborem będą więc niewielkie dwuosobowe sofy ogrodowe wykonane z lekkich materiałów, nie wymagających rozkładania, a dających się łatwo przesuwać i szybko schować na wypadek konieczności zabezpieczenia mebli przed deszczem.

Jaki rodzaj sofy ogrodowej wybrać?

Ciekawym pomysłem mogą być dwuosobowe sofy z podświetleniem LED sterowane na pilota – wówczas na tarasie można przebywać nawet wieczorami, delikatnie oświetlając sobie otoczenie bez konieczności instalowania lamp. Wiele osób wybiera tradycyjne meble wiklinowe lub rattanowe – ich lekkość oraz brak konieczności składania przemawia za umieszczeniem ich na tarasie w bloku. Sofy ogrodowe dla dwóch osób są najczęstszym wyborem w przypadku niewielkich tarasów w bloku, ponieważ dają możliwość wypoczynku dla dwojga. Gdy jednak potrzeba więcej miejsc siedzących – świetnie sprawdzą się sofy trzyosobowe lub komplety mebli ogrodowych. Do mebli ogrodowych najczęściej dołączane są siedziska z pianki, zapewniające komfort siedzenia. Można również dokupić takie poduszki osobno, dzięki czemu będą one bardziej odpowiadały gustom właścicieli tak urządzonego tarasu. Dobrej jakości meble ogrodowe będą służyły przynajmniej przez kilka sezonów letnich, warto więc wybrać te wykonane z solidnych materiałów.