Usługi mechanika samochodowego

Samochód nigdy nie jest niezawodny, niezależnie od tego jakiej jest marki, jaki ma rocznik, jaki producent go wyprodukował, zawsze może się w nim zdarzyć jakaś awaria. Nic więc dziwnego, że każdy kto posiada swój samochód, od czasu do czasu odwiedza mechanika samochodowego. Mechanicy samochodowi świadczą przeróżne usługi związane z naprawą i pielęgnacją samochodów, bardzo często świadczą też usługi wulkanizacyjne.

Na czym polegają usługi wulkanizacyjne?

Usługi wulkanizacyjne to usługi związane ściśle z oponami samochodowymi. To właśnie te elementy samochodu, są najbardziej narażone na różne uszkodzenia. Opony należy dwa razy w roku wymieniać, dlatego, że na innych oponach powinno się jeździć po nagrzanym asfalcie latem i na innych oponach powinno się jeździć zimą, gdy powierzchnia drogowa jest oblodzona. To bardzo ważne by opony wymieniać zgodnie z ich przeznaczeniem, bo w innym wypadku jeszcze bardziej się one psują i niszczą, stwarzają też niebezpieczeństwo dla kierowcy i jego pasażerów. Z każdą zmianą opon, należy się udać do wulkanizatora, ten wymieni je na właściwe a także dobrze je dopasuje, ustawi osie i dopełni, jeśli będzie taka potrzeba. Dobrze się im też przyjrzy, czy aby nie są uszkodzone, czy nie mają żadnych braków i wad. Sama wulkanizacja opon, może mieć formę chemiczną albo może być wykonana na zimno. Usługi wulkanizacyjne mają zlikwidować szkody powstałe w oponie, mają naprawić pęknięcia, dziury powstałe po wbiciu gwoździa, szkody spowodowane przez ostre kamienie.

Dwa rodzaje wulkanizacji

Jak już wyżej wspomniano, można wykonać wulkanizację na zimno i w sposób chemiczny. Wulkanizacyjne zabiegi na zimno, są tanie, szybkie, są też dostępne w większości zakładów wulkanizacyjnych. Jednak ta metoda zwykle wystarcza na kilka miesięcy, jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie, powinniśmy się zdecydować na usługi wulkanizacyjne chemiczne. Efekt tych zabiegów jest długotrwały i chociaż usługa ta jest o wiele droższa niż w przypadku wulkanizacji na zimno, to jednak warto zainwestować w tak porządną naprawę opon. Chemiczne usługi wulkanizacyjne, są czasochłonne, jednak efekt każdego zadowoli. Sprawdzą się także w sytuacjach bardzo dużych pęknięć w oponie, z czym wulkanizacja na zimno sobie nie poradzi.

Popularną usługą wulkanizacyjną jest także bieżnikowanie opon. Polega ona na tym, że na zużyty bieżnik nakłada się nową warstwę gumy, dzięki temu opona znowu jest porządna i odporna na uszkodzenia. Nawet bardzo zniszczone gumy można w ten sposób odtworzyć na nowo, nie trzeba ich wyrzucać i kupować nowych, to sposób na spore oszczędności, bo nowa opona to koszt około 300zł w zależności od jej producenta, przeznaczenia, modelu a że trzeba ich kupić aż cztery, wtedy koszt zakupu jest całkiem spory. Bardzo często różne firmy sprzedają właśnie bieżnikowane oponki, są one o wiele tańsze niż nowe a tak samo się sprawdzają na różnych nawierzchniach, są trwałe i dobrze wyglądają. Warto więc się takiej propozycji bliżej przyjrzeć.