Domowe SPA z siemieniem lnianym

kerdkanno / Pixabay

Z powodu oczywistej sytuacji związanej z pandemią dotknęła nas w większości przymusowa kwarantanna i ograniczenia związane z korzystaniem z profesjonalnych zabiegów w gabinetach. Czas ten jednak doskonale pokazuje, że we własnym mieszkaniu można zorganizować wiele udogodnień. Dotyczy to również urody, bo sporo zabiegów da się zrobić, urządzając domowe SPA. Co więcej, przedsięwzięcie to można zorganizować stosunkowo niskim kosztem – korzystając z tego, co mamy w domu.

Wykorzystaj siemię lniane jako naturalne kosmetyki i leki

Przede wszystkim warto przyjrzeć się siemieniu lnianemu, który ma wyjątkowe właściwości. Z pozoru najzwyklejsza roślina, a w praktyce skarb dla organizmu, włosów, skóry i paznokci, a także dla poprawy odporności. Len jest fantastycznie tani, a jego dobroczynny wpływ przewyższa cenę dziesięciokrotnie. Nasiona lnu zawierają takie witaminy, jak E, a także kwasy organiczne, enzymy, magnez i żelazo oraz cynk, ale nie zapominajmy również o nienasyconych kwasach tłuszczowych.

Picie siemienia lnianego wpływa nie tylko na urodę, ale przede wszystkim działa osłonowo na cały układ pokarmowy, jelita i żołądek, a także gardło, co jest niezwykle pomocne przy wszelkich dolegliwościach, bólach itp. Po zaparzeniu ziaren lub siemienia mielonego powstaje kisiel o stężeniu takim, jaki preferujemy w zależności, czy zaparzymy jedną, czy dwie łyżeczki. Len wspomaga obniżanie złego cholesterolu we krwi, a to dobra wiadomość dla każdego borykającego się z chorobą. Na urodę z kolei ma wyjątkowo zbawienny wpływ, gdyż skóra staje się rewelacyjnie nawilżona, włosy wzmacniają się i przestają wypadać, a także rosną nowe i to w szybszym tempie, ponadto stają się one błyszczące o złocistym połysku. A każdemu, kto ma problem ze zbędnymi kilogramami, siemię lniane może doskonale pomóc w odchudzaniu!

Twoja uroda ma niedoskonałości? Zrób maseczkę z lnu!

Chcąc przygotować maseczkę z siemienia lnianego, należy ziarna zalać wodą i gotować przez koło kwadrans. Optymalna ilość ziarenek to jedna lub dwie łyżeczki na szklankę wody. Po zagotowaniu odcedzamy żel i możemy go nałożyć na twarz, co poprawi jakość cery – nawilży i wygładzi ją.

Inne sposoby wykorzystania lnu do urody

Nasiona lnu można również użyć jako maskę do włosów. Sposób jej przygotowania niczym nie odbiega od tej do twarzy. Nakłada się ją na mokre i umyte włosy i trzyma co najmniej 30 minut. Jako dodatkowe wzmocnienie działania warto otulić włosy folią i ręcznikiem. Uzyskany z siemienia żel to również doskonałe rozwiązanie na płukankę do włosów. Pozyskany żel należy rozcieńczyć z wodą i stosować w ramach ostatniego płukania. Kolejną formą zastosowania lnu, na jakim zyska nasza uroda to użycie go do kąpieli. Do wanny należy wlać 5 łyżek lnu i 5 szklanek wody. Pomaga to uzyskać gładką i nawilżoną skórę. Takie kąpie to również wybawienie dla osób z atopowym zapaleniem skóry.

Po wskazanych powyżej kilku przykładach widać doskonale, że nawet z niepozornymi ziarenkami lnu da się przygotować domowe SPA, które może zastąpić liczne kosmetyki. Takie rozwiązanie będzie jednak na pewno tańsze i o wiele łatwiej dostępne.